Masz pytania - skontaktuj się z nami

Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo do wycofania każdej z poniższych zgód. Cofnięcie zgody nie wpłynie na legalność przetwarzania przed jej wycofaniem. Poniższe zgody obowiązują do odwołania.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Petrotel Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Chemików 7, 09-411 Płock.

Zamknij
Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

Łącza do sieci Internet - Firma - Petrotel

Decyzja zobowiązująca Prezesa UOKiK nr RKR-4/2023 w sprawie aktywacji usług dodatkowych: „Pakiet HBO HD”, „GigaNagrywarka Standard” oraz „GigaNagrywarka Maxi” bez wyraźnej zgody konsumenta.  Szczegóły tutaj.

Zwiń

Decyzja zobowizująca Prezesa UOKiK nr RKR-4/2023.

Dowiedz się więcej.

Decyzja zobowizująca Prezesa UOKiK nr RKR-4/2023 w sprawie aktywacji usług dodatkowych: „Pakiet HBO HD”, „GigaNagrywarka Standard” oraz „GigaNagrywarka Maxi” bez wyraźnej zgody konsumenta.  Szczegóły tutaj.

Petrotel informuje, że w związku z decyzją zobowiązującą Prezesa UOKiK nr RKR-4/2023, przyzna rekompensatę konsumentom, którym aktywowano płatne usługi dodatkowe bez ich wyraźnej zgody. Zobowiązanie Spółki dotyczy usług dodatkowych "GigaNagrywarka Standard", "GigaNagrywarka Maxi" oraz "Pakiet HBO HD".

Konsumenci, którzy nie korzystają już z usług Spółki, otrzymają zwrot opłat po podaniu numeru konta bankowego. Taką informację konsumenci będą mogli nam przekazać w Biurze Obsługi Klienta Petrotel, dzwoniąc na naszą infolinię 24 365 33 88, wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełniając formularz. W mailach lub w czasie rozmowy telefonicznej lub w listach wskażemy, w jakim terminie konsumenci będą mogli nam podać numer rachunku bankowego.

Aktualni abonenci Petrotel nie muszą nic robić, aby uzyskać upust na kolejnych fakturach lub rozliczenie części należnej im kwoty na pokrycie ich ewentualnych zaległości względem Spółki. Jedynie konsumentów, którzy w reklamacji zażądali zwrotu opłat na konto bankowe oraz nadal są klientami Spółki, poprosimy o przekazanie numeru konta bankowego.

O rekompensacie oraz zasadach jej uzyskania poinformujemy uprawnionych konsumentów mailowo, telefonicznie lub listownie. Opłaty uiszczone za daną usługę dodatkową otrzymają konsumenci, którzy byli naszymi abonentami po 1 stycznia 2018 r.

Konsument, który nie otrzyma od nas prośby o podanie numeru rachunku bankowego będzie mógł to uczynić do 9.07.2024 r.

Rekompensata jest związana z tym, że Petrotel zobowiązał się do:

 • pozytywnego rozpatrzenia reklamacji konsumentów dotyczących naliczenia im opłat za usługę dodatkową "GigaNagrywarka Maxi", które wpłyną do Spółki nie później niż do 10.05.2024 r. Takim konsumentom zwrócimy maksymalnie 12 pobranych od nich opłat za powyższą usługę. Szczegóły zostały określone w punkcie I.A. decyzji nr RKR-4/2023, oraz
 • zwrócenia opłat konsumentom, którzy dezaktywowali jedną, dwie lub trzy usługi dodatkowe ("GigaNagrywarka Standard", "GigaNagrywarka Maxi", "Pakiet HBO HD") przed otrzymaniem czwartej faktury z naliczeniem opłat za nie.

W decyzji Prezes UOKiK uprawdopodobnił stosowanie przez Petrotel praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów polegających na pobieraniu płatności za aktywowane konsumentom usługi dodatkowe "GigaNagrywarka Standard", "GigaNagrywarka Maxi" oraz "Pakiet HBO HD", pomimo nieuzyskania najpóźniej w chwili wyrażenia woli związania się umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych wyraźnej zgody na dodatkową płatność, co może naruszać art. 10 ust. 1 ustawy o prawach konsumenta.

Ze szczegółami zobowiązania Spółki oraz stanowiskiem Prezesa UOKiK dotyczącym praktyk Spółki mogą się Państwo zapoznać w decyzji Prezesa UOKiK nr RKR-4/2023 dostępnej na stronie www.uokik.gov.pl.

Załączniki:

Wyszukiwarka

Pokaż formularz kontaktowy Pokaż formularz kontaktowy

Łącza do sieci Internet

Łącza do sieci Internet to:

 • najtańsza forma KOMUNIKACJI, bez której odniesienie sukcesu jest niemożliwe,
 • możliwość szybkiego zdobywania INFORMACJI o konkurencji, nowościach, produktach, usługach, cenach…,
 • UDOGODNIENIE, które weszło do kanonu standardów w każdej firmie,
 • najprostsza droga REKLAMY oferty przedsiębiorstwa.

Główne CECHY:

 • szerokopasmowe łącze do sieci internet,
 • brak limitu transferu danych,
 • usługa abonamentowa,
 • elastycznie dobierany okres trwania umowy,
 • możliwość doboru pasma (download i upload) do aktualnych potrzeb,
 • nieograniczony sposób wykorzystania,
 • możliwość uzyskania stałych adresów IP.

Korzyści dla Twojej firmy:

 • stały koszt, co pozwoli lepiej zaplanować budżet Twojej Firmy,
 • krótki czas instalacji, który może wynieść nawet do kilku dni,
 • konserwacja i utrzymanie pełnej sprawności łącza w cenie usługi (własny serwis techniczny i całodobowe biuro napraw),
 • płacisz tyle samo niezależnie od ilości wysyłanych i odbieranych danych,
 • gwarancja zakupionej przepustowości łączy, którą można na bieżąco sprawdzać na stronie: www.speedtest.net
 • dobór do indywidualnych potrzeb:
 • łącze symetryczne, czyli ta sama prędkość wysyłania danych, co ich odbierania – szczególnie dla firm, w których główny nacisk stawiany jest na wysyłanie danych np. agencji reklamowych, fotograficznych
 • łącze asymetryczne, w którym prędkość odbierania jest wyższa niż wysyłania – przydatne u przedsiębiorców, którzy pobierają z sieci dużo danych np. drukarnie,
 • całodobowy nadzór przez centrum zarządzania siecią operatora - usługa monitorowana jest 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku przez dedykowanych inżynierów,
 • kompleksowość usługi, co oznacza że Petrotel poza instalacją usługi może zaopatrzyć Twoją Firmę w potrzebne dodatkowe urządzenia,
 • kompatybilność: Petrotel dba, aby dostarczane urządzenia umożliwiały łatwą integrację z systemami informatycznymi Klienta,
 • fax wirtualny,
 • możliwość korzystania z telefonii VOIP, Skype, itp.

Kontakt z nami


W każdej chwili przysługuje Ci prawo do wycofania każdej z powyższych zgód, ale cofnięcie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie Twojej zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Petrotel Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Chemików 7, 09-411 Płock.

Pełna informacja o Administratorze Twoich danych osobowych oraz przysługujących Ci prawach znajduje się tutaj: Polityka prywatności

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com

© 2000 - 2022 Petrotel Sp. z o.o. Projekt i wykonanie: Hedea.pl Otwiera się w nowej karcie